Opel Adam saņem 150 ZS.

Pievienots: 17. septembrī 2014 19:20 | Autors: Andris Vilks | Komentāri: (0)

Jaunā ADAM saimes sporta zvaigzne ir ADAM S. Tas gozējas ADAM krāsainās saimes priekšgalā un no 4. – 19. oktobrim Mondial de l’Automobile 2014 izstādē Parīzē parādīs, ko spēj piedāvāt.
ADAM S testa versija tika prezentēta Ženēvas auto izstādē pagājušajā pavasarī un tika pieņemts lēmums ražot sportisko ADAM. ADAM S būs iespējams pasūtīt novembrī, ražošana sāksies 2015. gadā. Jaunāko ADAM raksturo izteiksmīgs dizains, ņiprs dzinējs un neskaitāmas individualizācijas iespējas. Vadītāji, kuriem tuva sportiska braukšana, zem tā motora pārsega atradīs 110 kW/150 ZS, 1,4 litru turbo ECOTECvienību. Papildinājumā īpaši pielāgota šasija un OPC bremžu sistēma nodrošinās, ka šī mini raķete uz ceļa turas pat lielā ātrumā. ADAM sportiskos ciltsrakstus ir viegli pamanīt – dizaineri gan tā salonam, gan virsbūvei ir piešķīrušu izveicīgu izskatu. Dzīvīgais mazauto noslēdz ADAM saimes sastāvu kopā ar jau pazīstamo krosoveru ADAM ROCKS.  Ar ADAM S Opel atkal parādījis, cik daudzpusēja ir ADAM saime, balstoties uz principiem: individuāls, aizraujošs un spēcīgs. Ar savu veiktspēju ADAM S piešķirs vislabāk savienojamajam mazauto un individualizācijas čempionam vēl vienu dimensiju.

Mini raķete ar turbo dzinēju

110 kW/150 ZS un ar 220 Nm maksimālo griezes momentu apveltītā ADAM S īpašā, jaunā 1,4 litruECOTEC turbodzinēja vienība nodrošina īpašu jaudu, pārsniedzot 100 ZS uz darba tilpuma litru. Šis turbodzinējs nodrošina par 50 % vairāk ZS un 70 % lielāku griezes momentu nekā dabīgās vilkmes 1,4 litru priekšgājējs. Kombinācijā ar sešu pakāpju manuālo transmisiju šis turbodzinējs pārliecina ar izcilu reakcijas ātrumu un griezes momenta intervālu, kas ir piemērots enerģiskam braukšanas stilam, padarot nelīdzenus ceļus par ideālo vidi šai mazajai sporta zvaigznei. ADAM S modelis paātrinājumu 0 līdz 100  sasniedz vien 8,5 sekundēs un dzinējs ir spējīgs attīstīt maksimālo ātrumu krietni vairāk nekā 200 km/h apmērā. ADAM S 1,4 turbo dzinēja standartaprīkojumā iekļauta Start/Stop sistēma un dzinējs jau pakļaujas nākotnes Eiro 6 emisiju standartiem. Dubultais maināmais gāzu sadales fāzu mehānisms, kas ļauj mainīt vārstu atvēršanās laiku, un turbokompresors, kas integrēts izplūdes kolektorā, tādējādi samazinot konstrukcijas masu un gabarītus. Pie masas samazināšanas pasākumiem vēl jāpiemin čuguna bloks ar doba rāmja struktūru, doba lējuma sadales vārpstas un plastikāta ieplūdes kolektors. Šādā aprīkojumā sportiskais ADAM saimes dalībnieks iztiek tikai ar 6,4 l benzīna uz 100km.

Sportiskās braukšanas iezīmes nodrošina arī pielāgota veiktspējas šasija, kas tika attīstīta īpaši ADAM S modelim, kā arī tieša un precīza stūre. Taču šī mini raķete spēj par sevi parūpēties arī ārkārtas gadījumā – lielas OPC S bremzes, kas ir pielāgotas vairākiem riteņu izmēriem, nodrošina izcilas bremzēšanas iezīmes. 18 collu diski aprīkoti ar 225/35 R 18 riepām, redzamas arī sarkanas bremžu skavas. Kā alternatīva pieejami arī 17 collu diski. 

Sportisks no pirmā acu uzmetiena: valdzina ar „Red ’n‘ Roll” dizainu

Izteiksmīgais ADAM S dizains neatstāj nekādas šaubas par to, kas ir zem tā motora pārsega. Priekšējais spoileris, sānu sliekšņu moldingi un aizmugurējā bufera izgriezums ar izteiksmīgu izpūtēja uzgali iezīmē muskuļotā sportista korpusu. Kopumā desmit virsbūves krāsu iespējas un četras jumta kombinācijas ir pieejamas ar „Red ʼn‘ Roll” dizainu, kas ekskluzīvi rezervēts ADAM S pircējiem. Spoileris virs aizmugures stikla nozīmīgi uzlabo aerodinamiku, un šo izskatu pabeidz īpašais ADAM S logo uz C statņiem. Tie, kas vēlas vēl iespaidīgāku auto, var personalizēt jumtu un virsbūvi ar papildu „S” grafiku.

Vadītājs un priekšējais pasažieris var izvēlēties starp četriem dažādām sēdekļu veidiem, no kuriem trīs ir ekskluzīvi pieejami tikai šim ADAM modelim, piemēram, Recaro Performance sēdekļi ar Morrocana vainappa ādas apdari. Salona interjers atspoguļo Red ʼn‘ Roll” dizainu dažādos veidos. Izvēles ādas pakete ietver sarkanu un melnu ādas stūri, ātrumpārslēga un stāvbremzes sviras, kā arī sarkanus un baltus akcentus instrumentu panelī un uz durvīm. Šo visu papildina tādas mazas detaļas kā īpaši ADAM S grīdas paklājiņi vai atslēga ADAM S pelēki-melni-sarkanajā dizainā.

ADAM S ir tonēti LED dienasgaismas lukturi un aizmugurējie gabarītlukturi, elektroniskā klimata kontrole un, daudzus apbalvojumus ieguvusī, izsmalcinātā Opel IntelliLink sistēma, kas nodrošina izcilu savienojamību un aplikāciju pieejamību. Šī informācijas un izklaides sistēma ir pilnībā savienojama ar pēdējās paaudzes viedtālruņiem, kuros izmantotas Android vai Apple iOS operētājsistēmas. Tā nodrošina arī USB un Bluetooth savienojamību, kā arī audio straumēšanu. Sistēma ietver 7 collu augstas izšķirtspējas skārienjutīgo ekrānu un septiņus skaļruņus. Opel IntelliLink sistēma ADAM automobilī ļauj izmatot tādas aplikācijas kā BringGo navigācijai, kā arī Stitcher un TuneInApple iOS ierīču integrēšana sistēmā nodrošina arī Siri „Eyes Free” balss vadības pieejamību. IntelliLink ir droša un viegli lietojama tehnoloģija, kas ADAM padara par vislabāk savienojamo mazauto visā tirgū.

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-