Izstrādāti grozījumi transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos.

Pievienots: 19. aprīlī 2012 17:12 | Autors: Nozare.lv | Komentāri: (1)

Šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Satiksmes ministrijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) izstrādātie grozījumi transportlīdzekļu reģistrācijas notikumos.
Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministrijā, CSDD klientiem un sadarbības partneriem, veicot transportlīdzekļu reģistrāciju, paredzēts samazināt administratīvo slogu.


Transportlīdzekļa valdītājs, kā arī līdzīpašnieks, neiesniedzot citu līdzīpašnieku piekrišanu, transportlīdzekli varēs noņemt no uzskaites tā reģistrācijas pārtraukšanai uz laiku, nododot numura zīmes, kā arī norakstīt transportlīdzekli.


Grozījumos arī paredzēts, ka jebkura pilngadīga fiziska persona bez īpašnieka pilnvarojuma, iesniedzot transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, varēs saņemt numura zīmes nozagto vietā, ja transportlīdzekļu reģistrā būs ziņas par šo zīmju zādzības faktu.


Grozījumi paredz atvieglot arī transportlīdzekļu tirdzniecības uzņēmumu darbību. Turpmāk nebūs jāmaina reģistrācijas apliecība un atkārtoti jāreģistrē transportlīdzeklis, kas pieņemts tirdzniecībai un kuram beidzies reģistrācijas apliecībā norādītais termiņš dalībai ceļu satiksmē. Lai to izmantotu satiksmē, pietiks ar paša veikala no tirdzniecības reģistra izdrukātu dokumentu.


Projekts papildinās "distances reģistrācijas" iespējas, paredzot, ka Latvijā jau reģistrēta transportlīdzekļa pārreģistrācijai, kurai nepieciešama vairāku personu klātbūtne CSDD, šīs personas varēs apliecināt pilnvarojumu reģistrācijai dažādās CSDD nodaļās dažādā laikā.


Turklāt tiks definēts maksimālais termiņš, uz kādu transportlīdzekli drīkst ievest Latvijas teritorijā uz laiku - trīs gadi. Šis termiņš ir pielīdzināts Ceļu satiksmes likumā noteiktajam termiņam, uz kuru var saņemt atļauju izmantot braukšanai Latvijā citā valstī reģistrētu transportlīdzekli.


Izstrādātajiem grozījumiem būtu jānovērš dažādas normu interpretācijas iespējas un jāpadara transportlīdzekļu reģistrācijas procesa regulējums vienkāršāks un saprotamāks, skaidro Satiksmes ministrijā.


Lai izstrādātie grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāpieņem valdībā

Komentāri:

Viesis: Lācis - 19. aprīlī 2012 18:29

Ja soms nopircis lietotu auto Latvijā un viņa pirkumam ir tehniskā apskate- tad Somijā viņam tā nav atkārtoti jāveic. Savukārt pie mums- ir dubultā kāšana. Atvedi- piereģistrē un teciņus uz tehnisko apsketi !

Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-