Hibrīdauto uzturēšanas nosacījumi

Pievienots: 22. februārī 20:25 | Autors: Keita Muceniece | Komentāri: (0)

Pēdējos gados hibrīdauto ir kļuvuši ļoti populāri – kopš 2020. gada to skaits Latvijā pieaudzis par aptuveni 4 reizēm. Hibrīdautomašīnu plusi ir vairāki: tās ir uzticamas, tām nav nepieciešama sarežģīta apkope, ievērojami mazāks degvielas patēriņš un tās dēvē par ilgtspējīgām. Taču lieku reizi nenāk par ļaunu atgādināt, ka hibrīdie iekšdedzes dzinēji ir ārkārtīgi izvēlīgi pret motoreļļu. Ko ņemt vērā, izvēloties piemēroto?Hibrīdauto priekšrocības un trūkumi

Nenoliedzami hibrīdauto izvēle atstāj pozitīvu ietekmi uz gaisa kvalitāti, jo, pārvietojoties “uz elektrības”, tiek samazinātas CO2 emisijas un pilsētvides gaisa kvalitāte kļūst kvalitatīvāka.  Īpaši tas ir izjūtams sastrēgumstundu laikā. Tomēr, neraugoties uz visām pozitīvajām iezīmēm, hibrīdauto saskaras ar izaicinājumiem, īpaši ziemas laikā. Bieža iekšdedzes dzinēja pārslēgšanās un apstāšanās var novest pie tā, ka dzinējam nav pietiekami daudz laika uzsilt un sasniegt optimālo darba temperatūru. Pilnajos hibrīdos un vēl jo vairāk plug-in hibrīdos šo problēmu vēl vairāk saasina tas, ka dzinējs strauji sasniedz apgriezienus pilnīgi auksts. Tas notiek tad, kad automobilis izbrauc no stāvvietas elektriskā režīmā, iekļaujas satiksmē un iekšdedzes dzinējs "ieslēdzas" tikai 50-60 km/h ātrumā. Tāpat arī pēkšņa dzinēja izslēgšanās var nodarīt kaitējumu. Jāatceras, ka daži hibrīddzinēji ir ar turbokompresoru, un šāda agregāta, kas darbojas ar 3-4 tūkstošiem apgriezienu minūtē, pēkšņa izslēgšana noslogo turbokompresora gultni.

Kādu motoreļļu izvēlēties, lai izvēlētais hibrīds uzticami kalpotu?

Galvenā motoreļļas funkcija hibrīdauto gadījumā ir iekšdedzes dzinēja aizsargāšana, kas hibrīda sistēmā darbojas ļoti specifiskos un nelabvēlīgos apstākļos. Piemēram, pilsētvidē hibrīda motors tiek pakļauts svārstībām, ko rada  nepārtrauktā noslāpšana un atkārtota ieslēgšanās (start&stop sistēmas dēļ). Paātrinājuma laikā, kad pēc iedarbināšanas ir lielāka nepieciešamība pēc jaudas, tas nekavējoties tiek pakļauts augstiem apgriezieniem, kas nozīmē, ka motoreļļai tas nekavējoties jāieeļļo. Tieši šī iemesla dēļ, hibrīdam paredzētajām motoreļļām ir jābūt ar pietiekami zemu viskozitāti un efektīvu plūstamību. Šāda tipa dzinējiem 0W-20 viskozitātes eļļas tiek noteiktas kā standarts. Atsevišķos gadījumos nepieciešama 0W-8 viskozitātes motoreļļa.

TotalEnergies" vadošais eksperts Andrejs Hudžidzskis: “Ražotāja apstiprinājums vienmēr ir un paliks kā svarīgākais kvalitātes sertifikāts un vienīgais pareizais kritērijs eļļas izvēlei jaunajiem hibrīddzinējiem. Motoreļļu ražotāji hibrīdiem izmanto tehnoloģiski progresīvākos risinājumus un pretnodiluma piedevas, lai efektīvi aizsargātu dzinējus pie zemās darba temperatūras, turklāt motoreļļām ir attiecīgi zema viskozitāte un augsta plūstamība.”

Kopumā hibrīdauto ir tehnoloģiska inovācija, kas ved uz ilgtspējīgu un efektīvu braukšanas pieredzi. Jāatceras vien pareizi izvēlēties motoreļļu un citus tehniskos šķidrumus, ievērot ražotāja noteiktos parametrus,  lai mierīgu sirdi zinātu, ka auto ne tikai rūpēsies par vides kvalitāti, bet būs uzticams ilgtermiņā.


 

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-