Pievienots: 5. martā 2013 13:16 | Autors: Andris Vilks | Komentāri: (2)

Ženēvas autoizstādē, kas darbu žurnālistiem sācis šodien, savu pirmo uznācienu piedzīvo jaunās paaudzes Dacia Logan MCV. Rumāņu universāls, kas Vācijā maksās, sākot no 7990 eiro, neapšaubāmi ir viens no lētākajiem šī segmenta automobiļiem Eiropā.
Otrajā paaudzē Logan MCV nedaudz pieaudzis garumā (+4 cm līdz 4,49 m), taču atšķirībā no priekšteča, būs pieejams vienīgi piecvietīgā variantā (pirmā paaudze bija septiņvietīga). Automašīnai ir 573-1518 litru bagāžas nodalījums, bet sīkākām mantām atvēlēti 16 litri durvju sānu kabatās un citos nodalījumos, kas izvietoti dažādās vietās salonā. Jau bāzes versijā Logan universāls būs apgādāts ar ESP, diviem gaisa drošības spilveniem un stūres hidropastiprinātāju, bet dārgākajās versijās Logan universāla aprīkojumā var būt pilna elektropakete, kondicionieris, parkošanās palīgsistēma, kruīzkontrole un multimediju sistēma ar navigāciju un krāsainu 7 collu ekrānu. Motoru piedāvājumā divi benzīna un viens dīzeļa dzinējs. Pirmos pārstāv 0,9 litru trīscilindru turbo agregāts ar 90 ZS jaudu un 1,2 litru četrcilindru motors ar 75 ZS, kas būs pieejams arī LPG variantā, savukārt vienīgajam dīzelim ir 1,5 litru darba tilpums un 90 ZS jauda. Interesanti, ka šis dzinējs uz 100 km patērēs vien 3,8 litrus degvielas. Ražotājs informē, ka pieteikšanās Logan universāla iegādei sāksies aprīlī, bet pirmos pasūtītos automobiļus klienti saņems jūlijā.

Komentāri:
Es to mašīnu ņemtu, bet dzinēji...visiem dīzeļiem ir kvēpu filtri, bet es daudz dīdos pa pilsētu, 1.2 benzīns ir par knapu universālim, bet 0.9 turbo ir daudz rijīgāks kā rūpnīca uzrāda, pie tam tā resurss ir stipri apšaubāms. Vislabākais variants būtu 1.6 16v ar gāzi, bet to diemžēl nepiedāvā.



Mūsdienīgs un simpātisks auto. Rumāņi ir labi pacentušies. Veco modeli atdeva krieviem un tas saucas LADA LARGUS.