Agresīvos braucējus var atpazīt pēc auto.

Pievienots: 15. jūlijā 2011 11:11 | Autors: Renault | Komentāri: (2)

Pētījuma, ko veica amerikāņu psihologi, rezultāti liecina, ka autovadītāji, kas savas automašīnas personalizē, pasūtot individuālās numura zīmes, tūningotus bamperus un pat uzlīmes, ir vairāk tendēti uz agresīvu uzvedību uz ceļa*. Statistikas dati liecina, ka 90% no visiem agresīvajiem braucējiem ir vīrieši vecumā no 25 līdz 44, lai gan pēdējā laika tendencies liecina, ka aizvien biežāk agresīvu braukšanas manieri piekops arī sievietes**.

Agresīvas braukšanas galvenās pazīmes ir šādas: braukšanas ātruma pārsniegšana, strauja braukšanas uzsākšana pie luksoforiem, pārlieku tuva braukšana citiem transporta līdzekļiem, strauja braukšanas joslu mainīšana, virzienrādītāju nelietošana, luksofora gaismu un ceļa zīmju ignorēšana. “Uz ceļa nereti gadās situācijas, kurās mēs ļoti bieži varam redzēt agresīvus braucējus. Šādas situācijas ir: braukšana satiksmes sastrēgumos vai grūti izbraucamos ceļa posmos, kur mainītas ceļa zīmes vai vai notiek remontdarbi, braukšana no un uz darbu, došanās mājās no brīvdienu nedēļas nogales,” norāda Renault Braukšanas Skolas direktors. Tagad, pateicoties psihologu veiktajiem pētījumiem, zināms, ka vairāk tendēti uz agresīvu braukšanu ir tie autovadītāji, kuriem ir personalizētas automašīnas.

Ja jūs uz ceļa pamanāt agresīvu braucēju saglabājiet mieru. Pirmkārt, noteikti centities dot viņam ceļu. “Noteikti vajadzētu izvairītes no situācijām, kas potenciāli varētu provocēt agresīvo braucēju. Tāpēc ieteicams šādus braucējus neapdzīt un neaizšķērsot viņiem ceļu. Papildus tam ieteicams arī izvairīties no acu kontakta, jot as var izraisīt vai pastiprināt šo braucēju dusmas. Noteikti ignorējiet jebkurus agresīvos žestus no šī braucēja puses un nekādā gadījumā uz tiem neatbildiem. Ja jūs pamanāt agresīvu braucēju, kas apdraud citus satiksmes dalībniekus, brīdiniet policiju,” iesaka Renault Braukšanas Skolas instruktori. Un noteikti nekad nemēģiniet mācīt agresīvu braucēju, jo tam domāta policija.Savukārt, ja jūsu uzvedība uz ceļa nereti līdzinās agresīvai braukšanai, jums vajadzētu censties izvairīties no situācijām, kas var izraisīt vēlmi braukt agresīvi. Visa uzmanība jāvelta braukšanai – runāšana pa telefonu vai nervoza rakņāšanās somiņā var kaitināt ne tikai jūs, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Ja jūs jūtaties aizkaitināts, centities uzlabot savu omu, piemēram, klausoties relaksējošu mūziku. Steiga nekad nepatīk nervoziem cilvēkiem¸tāpēc centities izplānot braukšanas maršrutu, kas ļautu izvairīties no stresainiem satiksmes sastrēgumiem.

Ja jūs esat ļoti bēdīgs vai noraizējies, ļoti ieteicams būtu apsvērt citus transporta veidus, piemēram, sabiedriskais transports vai taksometrs. “Tomēr, ja jūs atrodaties automašīnā un ziniet, ka kavēsiet, vienkārši pieņemiet to,” aicina Renault Braukšanas Skolas instruktori.

Kā uzvesties, ja jūs konfrontē agresīvs braucējs:

• Dodiet ceļu;

• Nedzenieties viņiem pakaļ;

• Izvairieties no acu kontakta;

• Neatbildiet agresīviem žestiem;

• Ja agresīvais autobraucējs apdraud citus, zvaniet policijai.

Ja jūs pats esat agresīvs braucējs:

• Izvairieties no stresainām situācijām: satiksmes sastrēgumiem, steigas;

• Fokusējiet savu uzmanību uz braukšanu, izvairieties no visa, kas varētu novērst jūsu uzmanību;

• Uzslēdziet maigu, relaksējošu mūziku;

• Ja jūs esat ļoti bēdīgs, nebrauciet;

• Atcerieties, ka braukšanas laikā galvenais ir drošība. 

Komentāri:

Viesis: WRC - 15. jūlijā 2011 11:35

Kā uzvesties, ja jūs konfrontē agresīvs braucējs:

• Dodiet ceļu;

• Izvairieties no acu kontakta;

• Neatbildiet agresīviem žestiem;

. Nekad neatsakiet, ja viņš Jums vai jūsu sievai/meitai piedāvā stāties intīmās attiecībās!

. Lai ko viņš ar Jums darītu, saglabājiet vēlīgu smaidu - mūsu policija vienmēr ieradīsies laikā, lai jūs pasargātu !

Viesis: brandenburgs - 15. jūlijā 2011 14:16

Vienmēr pastāv izvēlas iespēja - ļaut lai tevi izdr.. agresīvais braucējs un norīt pazemojumu vai arī mēģināt nolikt agresīvo pie vietas, riskējot, ka tevi izdr.. zīs poliči.
Par vienu gan vari būt drošs - poliči agresīvo izliksies nemanām, jo jo viņi zina, ka agresīvu braukšanu pēc tam pierādīt grūti. viņi savu sodu iekasēšanas plānu pilda daudz vienkāršākos veidos...

Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-